Zábradlí

Zábradlí je důležitým prvkem v interiéru i exteriéru. V první řadě plní funkci ochranou, ale často je kladen důraz i na estetický vzhled. Nejčastěji je spojeno se schodištěm nebo ho dáváme tam, kde chceme oddělit prostor nebo je nebezpečí pádu do hloubky. Nejčastěji se používá zábradlí dřevěné, kovové, nerezové, kované. Výjimkou nejsou ani skleněné, plastové nebo kombinované, například s provazy, atd. Do každého prostoru se hodí něco jiného. Záleží také na našem vkusu, co si zvolíme.
kované zábradlí
Dřevěné zábradlí – hodí se do klasicky zařízeného interiéru. Můžeme si zvolit dekor, jaký se nám líbí. Je cenově dostupné.
Kovové zábradlí – je odolné a používá se spíše ve venkovních prostorech, protože má větší váhu.
Nerezové zábradlí – vypadá elegantně, zvláště v kombinaci se dřevem nebo sklem. Nevýhodou může být údržba-musí se leštit.
Hliníkové zábradlí – můžeme ho použít v interiéru i exteriéru, nepotřebuje žádnou zvláštní údržbu. Při speciální úpravě nepodléhá ani vlivům počasí a nemusí se leštit.
Kované zábradlí – hodí se převážně k starožitnému nábytku. Nejčastěji se volí materiály ocel nebo mosaz. Ocel je pevná a odolná. Mosaz má o něco vyšší cenu a je náchylnější k poškrábání. Může být tvořeno kovanými šprušlemi nebo celou výplní, popř. jejich kombinacemi. Zde nabízíme odkaz na různé druhy kovaného zábradlí https://www.fa-havlicek.cz/cs/m-87-kovane-zabradli od firmy Havlíček. Vyrábí kovové zábradlí za využití ručního zpracování kovu, čímž je zajištěna originalita nebo výrobu z polotovarů. Na těchto stránkách najdete i fotogalerii.
zábradlí kované
Skleněné zábradlí – používá se většinou v moderních interiérech. Výhodou je, že je skoro neviditelné a může tak dobře vyniknout schodiště a celek pak působí otevřenějším dojmem. Nevýhodou je údržba, jsou zde vidět jakékoliv otisky i poškrábání.
Plastové zábradlí – výhodou je, že se dá vyrobit v různém i atypickém provedení.
Věříme, že si vyberete to pravé zábradlí pro vás!