Proč nezkusit nrenovaci?

Starožitnosti, to jsou věci samy o sobě. Já jsem odjakživa měla moc ráda retro a starší věci, vyvolávají ve mě totiž zvláštní pocit, který mám jen u starých věcí. Mají v sobě duši a příběh. Já sama jsem majitelkou velmi starého medvídka, který ještě píská. Je mu skoro sedmdesát let a je téměř plešatý. Medvídek má opravdu dlouhou historii. Jako první ho měla moje prababička, která ho později dala mé mamince, když se narodila.

Renovací získáte nový nábytek

Od té doby byl maminčin nejoblíbenější a za pár let mi ho darovala. Prý o mě ví, že si starých věcí vážím a jsem hodně sentimentální. A to má pravdu. Doma mám ještě staré hřebeny po prababičce a její opravdu starou lékárničku. Sice ne její obsah, ale jen tu krásnou masivní krabici. Taky mám po ní velké kulaté zrcadlo, které sice má už svá léta a je na něm koroze, ale je moje. Je zajímavý pocit se do něj dívat, když vím, že se do něj dívala moje prababička. A navíc když to tak vezmu, retro a starožitnosti jsou věci, které jsou opravdu moc kvalitní a stojí zato je vlastnit. Moje maminka kdysi měla velkou starožitnou malovanou truhlu i starožitnou komodu Svetpokladu.

Retro věci mají svůj příběh

Vešlo by se tam snad pět peřin a polštářů. Měla na sobě krásné květy a vzory, takové typické ruské. Bohužel ji ale prodala. Prodala ji tehdy možná levně, za tisíc korun, bylo to v roce někdy 1970. Ale myslím, že dnes by stála desítky tisíc. Dnešní doba totiž nahrává retru a renovaci. Já sama jsem zkoušela renovovat staré židle. Sice ještě potřebuji více zkušeností, ale určitě to půjde. Navíc při renovaci se i skvěle relaxuje. Na nic u toho nemyslím a jen se soustředím na práci. A výsledek? I když nebyl tehdy dokonalý, velmi mě potěšil. Nyní mám v plánu renovovat malou truhličku a později potom dědova stará křesla. Jejich čalounění není už v pěkném stavu a chce to komplet předělat. Nohy jsou z masivu, takže tam moc práce nebude. Nicméně doporučuji všem, nebojte se renovace. Budete se u toho cítit skvěle.