Romány ve stylu Bridgerton: Patricia Cabotová

Málokoho z uživatelů Netflixu minul úspěšný seriál Bridgertonovi. A pro koho nebyl ke sledování z důvodu přeslazenosti, ten se minimálně ochomýtl kolem nekonečných debat ohledně pro mnohé kontroverzního hereckého obsazení, které popírá historické reálie, takže je v tomto seriálu možné, že anglickou královnu hraje herečka černé pleti. Milovníci žánru se ale rozhodně začnou pídit po knižní předloze, jejíž autorkou je Julie Quinnová. Až se touto knižní sérií prokoušete, určitě dostanete chuť na další porci v podobném duchu – více historických příběhů o vášnivé lásce s dostatečnou porcí ideálně inteligentního humoru. 

 

Čtenářka románu

 

Naslepo se prokousávat oddělením červené knihovny by vám mohlo spolknout neúměrné množství času, takže si dnes pojďme nabídnout jeden tip: Patricia Cabotová. 

Pokud vám toto jméno nic neříká, možná budete moudřejší u jména Meg Cabotová. To je totiž skutečné jméno oblíbené americké spisovatelky, která se proslavila především sérií Princezniny deníky, jejichž filmové verze se ujalo studio Disney a udělalo z vyvedeného dívčího románu úspěšnou komedii s tehdy ještě neznámou Anne Hathawayovou. Cabotová napsala pod zmíněným pseudonymem několik historických románů, které potěší každého fanouška Bridgertonových. Především kniha Výuka lady Caroline obsahuje podobnou zápletku: když hlavní hrdinka požádá na první pohled jasného záporáka, aby ji naučil, jak svádět muže. Staré známé valmontovské téma, kdy se hlavní hrdinové musí chytit do vlastní sítě, se zkrátka jen tak neokouká. 

 

Romantika a vášeň

 

Všechny historické romány od Cabotové jsou psány s nadsázkou, její hlavní hrdinky jsou emancipované, vtipné a padající do průšvihů a komických situací. Zároveň vám však naservíruje i dostatek milostných scén, které vám zvednou tep – co víc si od dobrého romantického čtiva přát? Příběh slupnete jako malinu a s úsměvem na tváři.