Tipy, jak zabavit dítě na cestách a rychle zabalit kufry

Jedete na dovolenou s dítětem nebo vyrážíte rádi na vícedenní výlety, ale už vás prostě nebaví to věčné balení kufrů a nevíte si rady, jak dítě na delší cestě zabavit?

dítě s kufrem

Spoustu věcí můžete mít zabalených předem a v případě další cesty prostě jen vytáhnete předpřipravenou tašku. Pro sebe, ale i pro děti zabalte hygienu a vše s tím související. Ano, sice budete muset koupit mýdlo, krémy a kartáčky dvakrát, ale věřte, že vám to ušetří spoustu času. Pokud jste zvyklí s sebou vozit i lékárničku pro případ, že by dítě nenadále onemocnělo, dejte si zvlášť do sáčku nezbytné léky. V případě potřeby do ní můžete rychle sáhnout doma i na cestách. Další tašku si předpřipravte s plenkami, ubrousky, mastičkami a vším, co k přebalení potřebujete. Množství odhadněte podle doby strávené mimo domov. Nedělejte si moc velké zásoby plen, které se dají dnes všude koupit a zbytečně by vám zabraly místo.

Další zavazadlo, které mějte vždy dopředu zabalené, je menší taška nebo batůžek s hračkami a knížkami pro dítě. To se vám bude hodit i na kratších cestách. Důležité je, aby dítě nemělo hračky takzvaně „okoukané“ a mohlo si s nimi hrát jen po dobu cesty. Hračky, ale v připraveném zavazadle jednou za čas vyměňte. Knížky volte klasické, ale i ty, kde si dítě může pustit doprovodnou písničku nebo procvičuje motoriku při posouvání obrázků.
dítě v autě

Klasickým pomocníkem pro zabavení dítěte na cestách jsou pohádky. Nezapomínejte ale ani na dětské písničky, které někdy pobaví i vás. Zkuste stáhnout do telefonu nebo tabletu aplikace, které upoutají pozornost i batolat, a přitom slouží ke vzdělání. I tady platí, že jednou za čas stáhněte pro jistotu do zařízení novou pohádku a aplikaci, ať máte možnost ty oblíbené vystřídat.

Na cestách mějte při sobě malé svačinky. Křupky, dětské sušenky, rohlík, nakrájené jablko. Zaženete tím hlad malých neposedů, a ještě se na chvíli zabaví.