Kde se uplatní kartonové krabice

Vynález papírového vícevrstvého kartonu přinesl lidstvu nebývalé možnosti zejména v logistice a skladování předmětů. Možná vám to připadá jako malicherný nesmysl, ale bez papírové krabice by byl lidský život v současné době velmi komplikovaný.

Skladování předmětů v domácnosti

Máte-li suchý sklep anebo podobné prostory, např. uvnitř vestavěných skříní, je kartonová krabice z pětivrstvé lepenky 400 x 300 x 100 2pack ideálním společníkem pro skladování jakýchkoli předmětů. Posuďte sami: Za prvé je velmi levná, a kdybyste chtěli pořídit např. plastovou přepravku ve shodném rozměru, zaplatíte mnohem vyšší částku. Za druhé, karton se časem nerozpadá tak, jako plast. Nepříjemnou vlastností některých plastů je křehnutí a může se vám stát, že již po několika letech popadnete plastovou bednu s víkem za její ucha a ta vám zůstanou v ruce.

kartonová krabice pro stěhování

Plastům navíc nesvědčí příliš nízké teploty a nelze je využívat např. v nevytápěné garáži, kde je v zimě teplota pod nulou. Kartonovou krabici můžete naopak ponechat klidně v mrazu po celou zimní sezónu a nic se jí nestane, papírový karton velmi dobře snáší výkyvy teplot a jediné, co mu vadí, je voda a vyšší vlhkost.

papírový karton

Stěhování

Umíte si představit stěhování bez kartonových krabic? Je to stále dosud nepřekonaný materiál a výhodou tohoto postupu je i to, že kartonovou krabici jednoduše složíte a uložíte do sklepa. Můžete ji pak využít pro mnoho dalších účelů a výhodou je i to, že složené krabice nezaberou mnoho místa.

Určitou pozornost také věnujte pořízení krabic, protože pokud je poptáváte z „druhé ruky“, některé z nich mohou být poškozené – potrhané, rozmáčené, promáčknuté a jinak zdeformované, a tím pádem se snižuje jejich nosnost a životnost. Ideální je pořídit krabici novou, kde máte jistotu, že ji nikdo před vámi nepoužil, a že s ní také zacházel šetrně.