Přivítejte podzim Hallowenskou dýní

Podzim je nádherným ročním obdobím, listí se barvy do ruda a dětí běhají a pouští draky na polích. Z konvice zasyčí hlasitý pískot, který oznámí, že je čas zalít meduňkový čaj. Přes okno jde vidět, jak stromy shazují svoje kabáty a že přichází podzimní čas. Všude jde slyšet šumot listí a nastává brzká tma a s tím i oblíbený Americký svátek Halloween. Jen málo kdo ví, že ve skutečnosti tento svátek není Americkým, ale vznikl ve Velké Británii.
čajový dýchánek
Každý zahrádkách či zahradnice mají teď záhonky plný dýní a když už s dýně neuděláme zelí, můžeme jí využít pro vytvoření dýně na zkrášlení vašich zahrad. Nádherně se bude vyjímat a dělat malé osvětlení vedle vašich dveřích nebo společnost na zahradě strašákovi. Zkrátka bez Hallowenské dýně není podzim podzimem.

Vyrobení dýně není vůbec těžké. Budete potřebovat pouze ostrý nůž a velkou dávku fantazie. Jako první uřízneme dýni pár centimetrů od stonku, tak abychom jí mohli dobře vydlabat. Poté si namalujte obrys obličeje a můžete vyřezávat, nechte se unést a vytvořte si neobyčejné strašidla. Zabavíte jak děti tak sami sebe a užijete si nádhernou podzimní atmosféru v rodinném kruhu.
Z vydlabané dýně vysbírejte semínka a opláchněte je vodou a můžete je rozprostřít na plech s pečícím papírem. Pečte zhruba na hodinu při dvě sta stupních celsia.  Vysušená semínka mají vynikající chuť a zlepšují zdraví. Semínka mají dobrý vliv na hladinu cholesterolu. Po vytažení z trouby necháme zcela vychladnout, poté můžeme jíst.
strašidelná dýně
Pokud máte chuť, aby dýně co nejdéle strašila děti před domem na ulici, můžete jí prodloužit životnost a to tím že jí v řezech a zevnitř namažete vazelínou. To dýni zabrání vysychání a déle Vám vydrží.
Užívejte podzimního počasí a využijte každé chvilky je to nádherný čas, který bychom měli strávit v klidové náladě a nejlépe v rodinném duchu, protože čas strávený s rodinou je k nezaplacení.