Koncentraci chlóru vám pomůže skokově navýšit přípravek chlor shock

K tomu, aby byla voda ve vašem bazénu vždy v té nejlepší kvalitě, tedy jiskřivá a dokonale průhledná, se neobejdete bez nezbytné dávky bazénové chemie. Byť budete mít tu nejlepší bazénovou krycí plachtu i maximálně výkonnou filtrační jednotku, tak je jasné, že nežádoucí mikroorganismy v podobě sinic, řas a bakterií si do vody ve vaší nádrži cestu vždycky najdou. Ovšem jejich bujení spolehlivě zabrání kvalitní oxidační činidlo rozpuštěné ve vodě. Tím může být podle druhu vámi využívané bazénové chemie buď kyslík, bróm anebo nejvíce využívaný chlór. Na chlorovou chemii se spoléhá největší počet majitelů bazénů a vůbec není divu. Jedná se o spolehlivý prostředek, jak ochránit váš bazén před nezvanými hosty. Chlór je typický jak svou dobrou účinností, tak vysokou stabilitou. Proto se na něj dlouhodobě spoléhají nejen majitelé domácích bazénů, ale také pracovníci profesionálních úpraven vod.

vlasy

Nicméně vždy je potřeba mít na paměti, že koncentrace chlóru ve vodě se může měnit v závislosti na vnějších podmínkách i stavu vody – hlavními faktory, které mohou obsah chlóru ve vodě výrazně ovlivnit, jsou intenzita koupání a počasí, především venkovní teplota. Proto je nanejvýš důležité koncentraci aktivní látky ve vodě pravidelně měřit s pomocí testerů chlóru. Ideální je měření pravidelně opakovat jednou za několik dní. Pokud náhodou zjistíte, že koncentrace chlóru ve vodě skokově klesla, je potřeba ji co nejrychleji vrátit do původního stavu, aby nedošlo k namnožení nežádoucích organismů ve vodě.

venkovní bazén

A právě v takové situaci vám přijde maximálně vhod přípravek bazénové chemie chlor shock, což je rychlorozpustný anorganický granulát pro skokové navýšení chlóru v bazénové vodě. Pokud však máte problémy s tvrdou vodou, například kvůli plnění z podzemního vodního zdroje, může vám naopak přijít vhod přípravek chlor šok, ve kterém je aktivní chlór vázaný v organických sloučeninách, jež nemají na tvrdost vody nepříznivý vliv.