Paleta aneb základ skladování a přepravy

Mezi jedny z nejdůležitějších přepravních prvků je možné zařadit palety. Můžete je vidět všude, a to jak ve všech skladech, tak v průmyslových halách, obchodech nebo v nákladových prostorách automobilů, vlaků či dalších dopravních prostředků. V současné době jde o tak rozšířený přepravní prvek, že existují poměrně detailní normy, které určují kompletní rozměry tohoto prvku.

sklady

Je libo Euro nebo klasickou paletu?

Pokud se rozhodujete nad tím, jakým způsobem budete odesílat nebo obecně přepravovat své zboží, určitě vás zajímá, v čem tkví výhody klasických palet a těch s označením EUR. S označením EUR jde o přepravní prostředky, které jsou normované do poměrně velkých detailů. Čeho se norma týká?

  • Rozměry – standardně jde o 1200 × 800 × 144 mm v pořadí délka, šířka a výška
  • Počet hřebíků – jednotlivé desky jsou k sobě spojeny 78 speciálními hřebíky
  • Označení – každý sloupek je označen odlišným značením
  • Váha – standardně by měl tento prvek vážit od 20 až po 24 kg
  • Plocha – horní dřevěná plocha musí být velká 0,96 m²

Je zajímavé, jaké normy a pravidla jsou v současné době v platnosti, pokud jde o tento přepravní prvek. Je však nutné si uvědomit, že jde oprvek, který je možné využívat opakovaně, čímž odpadá nutnost stavět pořád nějaké nové. Naopak, ty staré, třeba již opotřebované, je možné jednoduše zařadit do koloběhu, a proto může jeden přepravní dřevěný prvek být ve funkci opravdu dlouhou dobu, a to bez rizika toho, že by byla nějak narušena funkce. To se však týká jenom EURO typu, které jsou tak přísně normovány. U ostatních prvků, jako jsou jednocestné palety, tato možnost odpadá a není možné oficiálně vracet do oběhu.

paleta dřevěná

Vyberte si typ, který budete potřebovat

V sortimentu těchto důležitých skladovacích a přepravních prvků https://www.paletymorava.cz/ najdete opravdu všemožné druhy. Proto popřemýšlejte nad svými účely a následně vyberte právě ten prvek, který bude k vašim účelům sloužit ze všeho nejlépe.

4/5 - (2 votes)