Nepodceňujte pitný režim

Zprávy o důležitosti dostatku tekutin v těle lze nalézt skutečně všude. Ať se již jedná přímo o doporučení vašeho lékaře, či o reklamu otištěnou v časopise. Voda je pro náš organismus naprosto nezbytná a je tedy nutné postarat se o to, abychom pravidelně pili .
vzduchové bubliny ve vodě.jpg
Denně se doporučují vypít 2–3 litry tekutin, přičemž je nutné brát v úvahu i kapaliny, které jsou obsaženy například v ovoci, zelenině či polévce. Rovněž doporučujeme zamyslet se nad osobním životním stylem, který má dopad na příjem tekutin. Jste-li aktivním sportovcem, pak budete muset svůj organismus více hydratovat. Svůj vliv pak má i roční období.

Pochopitelně je jasné, že právě voda je pro naše tělo vůbec nejvhodnější tekutinou. Rozhodně se nedoporučuje pít příliš velké množství slazených nápojů, tedy nejrůznějších druhů limonád. Zároveň byste měli omezit i příjem perlivých nápojů. V případě, že máte rádi ovocné šťávy a džusy, měli byste zvážit jejich naředění vodou.

Samozřejmě je třeba připomenout, že káva není vhodným prostředkem k tomu, jak zavlažit organismus. Stejně jako alkohol totiž vyvolává zcela odlišný účinek a vede k odvodňování těla.

Nedostatek tekutiny v těle se může projevit zbarvením moči, a to do tmavších odstínů. Rovněž se vám může zhoršit kvalita pleti, která se stane vysušenou, stejně tak tomu bude i s vlasy. Neobvyklá není ani bolest kloubů. V případě dehydratace můžete pociťovat bolest hlavy, únavu a vyčerpání. Rázem ztratíte veškerou chuť do života a potřebnou energii.
pití z šálku.jpg

Sklenice vody na 30 minut

Picí návyky je zapotřebí budovat postupně, zcela ideálně již od útlého dětství. Právě naši nejmenší obvykle zapomínají pravidelně pít, je proto nezbytné jejich denní příjem tekutin kontrolovat.

Jste-li již dospělými jedinci a víte, že vaše návyky rovněž nejsou optimální, je zapotřebí začít nenásilným způsobem. Zkuste si kupříkladu co 30 minut připomenout, že je čas na sklenici vody. Pomoci vám také mohou různé aplikace, které si můžete stáhnout do svých chytrých mobilních telefonů. Můžete si tak být jisti, že napít se již nezapomenete!

Posted In Nezařazené