Není plot jako plot

Pro vyznačení hranic svého pozemku máte dvě možnosti:

• Můžete udělat plot pouze jako dekoraci a vizuálně tak vyznačíte svá vlastnická práva k pozemku. K tomu vám stačí i živý plot, který dobře vypadá a sazenice rostlin můžete pořídit i hodně levně. Nevýhodou je pravidelné stříháni a tvarování zeleně.

dřevěný plot1

• Praktičtější je ovšem realizovat oplocení, které vám zaručí navíc soukromí na vlastním pozemku a zamezí vstup na pozemek osobám, kterým jste nedali ke vstupu povolení. Navíc takový plot funguje i jako bezpečná bariéra pro děti, které si můžou na oploceném pozemku hrát, aniž by jim hrozilo nebezpečí (silnice a automobily, cizí neznámé osoby, ztráta orientace). Stejně dobře poslouží postavený plot jako bariéra proti vniku zvířat jako jsou například psi nebo divoká zvířata, která můžou okousat stromy (srny) nebo rozrýt trávník (divočáci). Není to jen problém venkova, divočáky a srny dnes díky přemnožení můžete potkat i uprostřed městského sídliště.

dřevěný plot2

Oplocení pozemku si lze zhotovit několika způsoby. Jedním z nich je dřevěný plot. Ten lze realizovat v mnoha variantách. Pokud chcete, aby byl reprezentativního vzhledu a také vám vydržel, měli byste vybírat s rozvahou a vzít v úvahu kromě estetického vzhledu i řemeslné provedení, ošetření dřeva a snadnou montáž.

Dřevěný plot si můžete jednoduše vybrat z katalogu na webových stránkách anebo kontaktovat výrobce a zadat si výrobu podle svých představ a požadavků.

Dřevěný plot je vyrobený z kvalitního smrkového dřeva, veškerý spojovací materiál je z nerezové oceli. Dřevo je pod tlakem napuštěné ekologickým přípravkem, které ho chrání před povětrnostními vlivy. Vhodným výběrem nátěru se trvanlivost dřeva ještě prodlouží. Výhodou dřevěného plotu je jeho univerzální použití. Dokáže skvěle doplnit stoletou chalupu v horách, zemědělskou usedlost na venkově, prvorepublikovou vilku v prestižní městské čtvrti a moderní novostavbu v příměstské zástavbě. Jeho montáž nevyžaduje žádné složité technologie, vše je vyrobeno tak, aby stavba plotu byla jednoduchá a rychlá.

4/5 - (1 vote)