Máte malý byt? Zkuste nový nábytek

Chcete-li mít doma o něco málo více místa, nemusí to znamenat automaticky vyklizení bytu. Možná by vám mohl pomoci i nový nábytek, který místo nezabírá.

Máte malý byt? Zkuste nový nábytek

Hodně lidí dnes bydlí v poměrně malých prostorách. Jednak je to dáno tím, že bytů je v současnosti jako šafránu, jednak tím, že obytné nemovitosti jsou docela drahé. A tak i relativně velké rodiny jsou nuceny žít ve skromnějších prostorách místo toho, aby žily ve větších obydlích. Pokud i vy máte pocit, že máte doma málo místa, měli byste to začít řešit co nejrychleji. Je dokázáno, že život ve stísněných prostorách není dobrý pro duševní zdraví. Navíc tak snadněji vzniká takzvaná ponorková nemoc.

Velký šatník

Možností, jak si zvětšit byt, mnoho není. V podstatě máte pouze tři. Stěhování, což je poměrně drahé a realizačně náročné. Vyklizení velké části bytu, což je mnohdy rovněž nemožné, jelikož někdy nemáte prostě co vyklízet. Pořízení si nového nábytku. C je správně, tedy v případě, když si vyberete ty správné skříně na míru.

Vleze se do nich vše podstatné

Už na první pohled je patrné, že se od normálního nábytku odlišují, a to tak, že značně. Nejsou totiž určeny do prostor, kde se žije, případně pracuje, ale zasouvají se do stěn. To je jejich největší deviza, jelikož ve stěnách nemohou žádným způsobem zabírat tolik potřebné místo. Je to velice chytrý nápad, který dnes již používá celá řada rodin, kanceláří nebo třeba ordinací. Skvělé rovněž je, že jsou docela prostorné, takže do nich zvládnete uložit vše, co normálních skříní, které jste měli předtím.

Velký úložný prostor

Stěny nejsou problém

Hodně lidí má obavy, že zrovna stěny jejich bytu nejsou vhodné k tomu, aby se do daly skříně namontovat. Tyto obavy však nejsou opodstatněné, jelikož naprostá většina zdí je vhodná, i když třeba pouze pro menší modely. Než vám ale nábytek vyrobí, musí ze všeho nejdříve provést důkladná měření, která mohou nějakou tu hodinku zabrat, zvláště pak, když budete poptávat více kousků. Nejde ale o nic hrozného a tu krátkou chvíli to určitě překonáte. Nakonec se vám to vyplatí, jelikož se vám tak objeví doma nový prostor k bydlení.