Mobil pro seniory

Já osobně už beru mobilní telefon jako něco, co je úplně běžné a má ho úplně každý člověk. Nebo vy znáte ještě někoho, kdo nemá vůbec mobilní telefon? Já sice ano, a to třeba moji prarodiče. Například moje babička a dědeček vůbec nemají mobilní telefon. I když moje máma jim ho stále chce pořídit, ale oni vůbec ho nechtějí. Prý říkají, že se dokážou obejít i bez mobilního telefonu a další moderní techniky. Tohle je sice velice chvályhodné a taky pěkné, ale je to zase velice nepraktické. Proč nevyužívat techniku, jako například mobilní telefon, když je to po ruce a je to taky finančně dostupné? Navíc moje máma řekla, že jim nějaký mobil do tisícovky koupí.

Mám kvalitní smart mobil.

A myslím si, že v dnešní době koupit mobil za tisícovku je opravdu perfektní. Opravdu i za takhle málo peněz seženete kvalitní mobilní telefon, kterým budete taky fotit. Jenomže moji prarodiče říkají, že by s mobilním telefonem neuměli zacházet. A já si myslím, že právě tady je kámen úrazu. Prarodiče se bojí, že nebudou umět zacházet s mobilním telefonem, takže ho ani nebudou chtít anebo se možná za to dokonce i stydí. Tak jsem babičce a dědovi řekla, že je naučím zacházet s mobilním telefonem, aby uměli všechno, co budou potřebovat.

Mobil mám stále u sebe.

Stačí, když je naučím jenom zvedat mobilní telefon, pokládat mobilní telefon anebo vytočit číslo. Podle mého názoru je mobilní telefon už taky důležitý pro seniory v tomhle ohledu, že když ho budou mít stále u sebe, tak si můžou kdykoliv zavolat taky sanitku anebo jakoukoliv pomoc. V dnešní době je to velice pohodlné, takže když například má někdo u sebe mobilní telefon a spadne nebo potřebuje rychlou pomoc, tak se samozřejmě mobilním telefonem rychle zavolá pomoct, kterou potřebuje. No řekněte mi není plní telefonu praktický a taky pohodlný? Znám plno lidí, co na mobil nedá vůbec dopustit.