Malajsie – 5 míst, které byste si neměli nechat ujít.

Oblast jihovýchodní Asie se v posledních několika letech stává stále oblíbenější destinací nejen českých turistů. Formát dovolených v této části světa tak bývá podobný. Turisté v oblasti stráví několik týdnů, během nichž procestují více států. Nyní vám přinášíme několik tipů, kam vyrazit, pokud se rozhodnete objevit Malajsii a nemáte tolik času.
kuala lumpur

1. Kuala Lumpur

Kuala Lumpur je hlavní město Malajsie. Je to metropole pulsující životem, plná kontrastů – v jedné části města vedle sebe vidíte mešitu, budhistický a hinduistický krámy; vysoké moderní mrakodrapy a luxusní hotely sousedí s chatrčemi místních obyvatel. Určitě nezapomeňte na náměstí Merdaka, Chinatown, nemusíte se bát procházet se i vedlejšími zapadlými uličkami, kde narazíte na autentické restaurace s nepřeberným množstvím lahůdek.

2. Batu Caves

Batu Caves je hinduistický chrámový komplex zbudovaný v krasových jeskyních vzdálených několik minut jízdy vlakem od Kuala Lumpur. Do chrámu se dostanete pod dlouhých pestře zbarvených schodech, které dole střeží pozlacená socha božstva vysoká několik desítek metrů. Dávejte si ale pozor na místní opice, které neodbytně loudí – krmení je ale zakázáno!
modrá obloha

3. Ostrovy

Malajsie se rozkládá na Malajském poloostrově, ale patří k ní hned několik ostrovů. Největší z nich je Borneo – 3. největší ostrov – který může nabídnout deštný prales, orangutaní a medvědí rezervaci v Sepiloku, krásu města Kota Kinabalu a stejnojmenné nejvyšší hory. Menší ostrůvky leží například u hranice s Thajskem na severu země. Langkawi je typickým tropickým rájem s překrásnými plážemi. Penang nabízí spíše kulturní poznání – historické koloniální město Georgetown nebo největší chrámový budhistický komplex Kek Lok Si.

4. Cameron Highlands

Vysočina uprostřed poloostrova vyhlášená pěstováním čaje. Turistům nabídne mimo krásné přírody taky vítané ochlazení – v tropických vedrech je zde teplota o cca 5-10 °C nižší!

5. Singapur

Singapur je sice už jiný stát, ale rozhodně stojí za to nevynechat tento supermoderní městský stát. Jedná se o největší přístav na světě, centrum obchodu a finančnictví, moderních technologií. Město je sice jedním z nejhustěji zalidněných, ale zároveň díky velkému bohatství a ekologickému vedení jedním z nejčistších na světě. Pohled na noční Singapur z některého z hotelových bazénů na střeše je zkrátka dechberoucí.