Jak dokonale a snadno vybavit balkon? Nezapomeňte na pohodlí i bezpečnost!

Máte doma balkon? V panelovém bytě je velmi praktický a ten, kdo jej má, může být opravdu šťastný. Jak by měl být balkon vybavený? Jděte na to chytře!

Jak dokonale a snadno vybavit balkon? Nezapomeňte na pohodlí i bezpečnost!

Mít balkon, to je prostě výhra. Na balkoně si můžeme vytvořit velmi příjemné posezení, můžeme tam ale i sušit prádlo, trávit čas na sluníčku a čerstvém vzduchu, můžeme si tam číst nebo si vypít kávu s kamarádkou. Ano, balkony slouží mnohostranně a je jen na vás, jak si jej zařídíte. Zařízení balkonu by mělo odpovídat tomu, k čemu balkon bude sloužit. Někdo jej může využít opravdu jen na praktické věci, na pěstování květin, na věšení prádla, někdo si chce z balkonu vytvořit útulné místečko na čerstvém vzduchu pro trávení volných chvílí. A co vy? Jak si vybavíte svůj balkon? Nezapomeňte při všem tom zařizování také na to nejpodstatnější! Na zábradlí a jeho bezpečnostní funkci.

balkonové zábradlí

Kde začít?

Už se také vidíte, jak se na balkoně pohodlně usadíte a budete si užívat pěkného posezení? Balkony se s troškou šikovnosti dají proměnit v oázu klidu, odpočinku a to klidně i uprostřed města plného aut a lidí. Ovšem ještě, než začnete přemýšlet nad tím, jaké křesílka pořídíte a kam je umístíte, zamyslete se nad tím, s čím si obvykle tolik starostí neděláme. Zábradlí na balkon je opravdu nutné vybrat obezřetně a pečlivě. Jde totiž o naši bezpečnost.

Samozřejmě, že existují tabulky a předpisy, ty se musí dodržovat vždy, když se nový balkon staví. Ovšem, ne vždy to musí nutně být dostačující. Uvědomte si, že i moc pěkné a designové zábradlí můžete vybrat tak, aby bylo bezpečné a pevné. Důležité je vybrat správnou výšku zábradlí, dále jde o to, jak pevná je konstrukce a jak dobře je upevněná. Následně poté se můžete rozhodovat podle toho, z jakého materiálu je zábradlí vyrobeno, zda je plné nebo ne. Určitě vás dále bude zajímat, zda budete mít díky novému zábradlí nejen dostatek bezpečí ale i soukromí na svém balkoně.

posezení na balkoně

Vysoké zábradlí má své výhody

Víte, že vysoké balkonové zábradlí může dobře vypadat, může nás lépe chránit a má i další výhody? Tak například přes vysoké zábradlí na vás nebude vidět z ulice nebo odnaproti od sousedů. Může vás tak chránit a zaručit vás i soukromí. Dost často se ale lidé bojí volit vysoké zábradlí a to z jednoho prostého důvodu. Brání v lepším výhledu ven. To se dá ale také vyřešit.

Jakmile budete mít zábradlí, můžete začít s tím příjemnějším. Na balkon patří všechno, co vám bude dělat radost. Hezké posezení ale i truhlíky s květinami a podobně.