Co možná nevíte o službě stěhování Praha

Krabice či boxy se dají zapůjčit, nebo koupit u stěhováků – stěhovací firmy mívají pro své zákazníky možnost zajištění jak obalového materiálu, tak i krabic a úložných boxů. Mohou to být klasické kartonové, nebo plastové s víkem, speciální boxy na šaty atd. Nejvyužívanější a také nejpraktičtější balicí a výplňový materiál je bublinková fólie, a té mají stěhováci dostatek. Zapomeňte na balení porcelánu do novin – bude zapáchat od tiskařské barvy, která je navíc toxická, a vše budete muset pracně umývat. Noviny a časopisy odložte do sběrného kontejneru na papír – tedy tam, kam patří.

balení věcí do krabice

Balení můžete svěřit firmě – někteří lidé nemají dostatek času k tomu sbalit všechny věci, může se to stát zvláště tehdy, jsou-li pracovně vytížení, nemocní, starají se o seniory v rodině, o děti či zvířata, anebo se musí vystěhovat v „šibeničním“ termínu. Většina profesionálů si troufá tuto službu vám nabídnout vzhledem k mnoha zkušenostem z předchozích akcí. Mohou se tak vyhnout nevhodným postupům a naopak zabezpečit vaše věci tak, aby nedošlo k jejich ztrátě, či poškození. Navíc jsou stěhovací služby i na takovéto situace pojištěné.

knihy v krrabici

Méně obvyklé předměty – stěhovací firmy jsou připravené přemístit takřka cokoli, včetně takových věcí, které se v každé domácnosti běžně nevyskytují. Jsou to například velké rostliny (palmy, túje, stromky) ze zimní zahrady, umístěné v květináči o průměru větším než jeden metr, a jejichž hmotnost přesahuje i 100 kg. Složitý proces vyžaduje i přestěhování akvária, zvláště větších rozměrů, zejména od 200 litrů výše. Menší akvária můžete převézt na zadním sedadle vašeho vozu, každopádně firma stěhování Praha to zvládne také. Stěhování akvarijních ryb a rostlin vyžaduje speciální postup a každý zkušený akvarista jej zná. Další složitější akcí je přemístění velkoplošného TV panelu, nemějte obavy stěhovací firmu oslovit i s tímto požadavkem, existují na to zvláštní postupy, kdy je televize bezpečně ukotvena, zajištěna, a převážena ve svislé poloze.