Poškozenou střechu pergoly

Nízké teploty a mráz, který bývá doprovázen silnými větry, často poškodí zahradní vybavení, které nelze před zimou ochránit. Nejvíce škod bývá na nekrytých a nepřízní počasí vystavených předmětech. Hlavně různá nadstřešení houpaček, přístěnků, bazénů a pergol nebývají proti mrazivým větrům odolná. Rovněž všechny zahradní stojany, plastové či keramické nádoby je potřeba, v rámci možností, už před zimou uschovat do vhodného prostoru, ve kterém nemrzne. A zabránit tak jejich poškození.
Nové nadstřešení pergoly

Je potřeba vyměnit za novou

 
Pokud během zimy dojde k poškození nadstřešení pergoly, nejlepším řešením je nainstalovat novou. Oceníte to především v letních měsících, kdy vás ani vytrvalý liják nevyžene ze zahrady domů. Nová kvalitní krytina vám zajistí příjemnou ochranu před sluncem i deštěm. Návštěvou specializované prodejny zahradních materiálu zjistíte, jak je bohatá nabídka střešních krytin, které jsou vhodné i na pergoly. A cenově příznivá. Stačí jenom vybrat takovou, kterou už příští poryvy větru nepoškodí. Mezi nejodolnější patří trapézové plechy, které jsou pro svou nízkou hmotnost a snadnou montáž často používány. Ochrání nejen před deštěm, ale i před slunečními paprsky. Pro větší estetický efekt je možné zvolit krytinu ze zvlněného plechu. Je vyrobena z pozinkovaného materiálu, který zajišťuje dlouhou životnost.
nadstřešení pergoly
Použít je rovněž možné střešní sendvičové panely, které svým oboustranným obložením nabízejí mnoho barevných variant. Dalším materiálem, kterým je možné vyřešit nové nadstřešení pergoly je polykarbonátová komůrková deska, která zaručuje odolnost vůči povětrnostním podmínkám i krupobití. Platí tu pravidlo, že čím více komůrek deska má, tím lepší jsou její termoizolační vlastnosti. Dají se za studena ohýbat do oblouku. Pro milovníkypřírodníchmateriálů je v nabídce řešení střešních krytin novinka– zatravňovací zelené střechy. Jejich podloží je vyrobeno z recyklovatelného materiálu. Nabízí rychlou a jednoduchou instalaci i údržbu.