Když se řekne ořechovka.

Když se řekne ořechovka. Každý si může představit něco zcela jiného, obojí k sobě ovšem váže jedna charakteristika a to, že je to něco výjimečného.

Ano. Část z vás si prostě vybaví luxusní a známé vily v nejznámější a přitom nejdražší pražské čtvrti Ořechovce. Ořechovka je součástí pražských Střešovic a vznikla jako zahradní vilová čtvrť inspirovaná anglickými trendy své doby. Adresa Ořechovky sama o sobě dává prostě punc vkusu a movitosti jejích obyvatel. Vily zde stavěli význační architekti modle moderních projektů.

Ale to není jediná ořechovka. Druhá ořechovka, také naprosto výjimečná je druhem nápoje. A to nápojem alkoholickým. Je to likér, který, jak už název napovídá, bude mít něco společného s ořechy. Pokud byste chtěli hádat s jakými ořechy, tak zaručeně to nejsou ledasjaké buráky, nebo lískové oříšky. Vyrábí se z vlašských ořechů. Je to strom, který plodí krásné veliké ořechy, je u nás prostě doma a je to král mezi stromy svého druhu.

ořech

Ořechy na ořechovku se nenechávají úplně dozrát, používají se nedozrálé, takové, které mají ještě tu správně hořkou chuť, která dělá právě ořechovku tím výjimečným ořechovým likérem. S přísadami bylin a s použitím zaručených technologií při odborném zpracování vzniká ta nejlepší ořechovka, která nejen potěší, chutná a navozuje příjemnou atmosféru, ale je vlastně ještě zdravá.

ořechovka

Ořechovka je likér hořkosladké chuti, s krásnou vůní vlašských ořechů, které se macerovaly v nálevu lihu a bylinek během výroby. Má tmavě hnědou barvu a je opravdu nezaměnitelným likérem s jedinečnou chutí. V našich končinách se jedná dokonce o jeden z nejoblíbenějších a nejžádanějších druhů likérů.

Tak se pojďme podívat do Lihovárku, jaké ořechovky nám připravili, pojďme si o jednotlivých ořechovkách zjistit něco více a vybrat pro nás tu zaručeně pravou. Je opravdu z čeho vybírat.