Jak se v tom všem vyznat?

https://www.novinky.cz/cestovani/457503-evropske-mesto-roztina-hranice-dvou-statu-obcas-deli-i-loznice.html d>

Hypotéka sem, hypotéka tam, hypotéka kam se podívám. Ale jak ji získat? Nejenže se hypotéky dělí podle účelu, ale získat kteroukoliv z nich je v dnešní době oříšek. K získání hypotéky totiž musíte mít nadstandardní příjmy, a to úměrně tomu, kolik si chcete půjčit. Nevyděláváte-li přes 100 000Kč čistého měsíčně, na nový dům vám v bance nepůjčí. Nejlepší tedy bude obrátit se s žádostí o hypotéku na nebankovní společnost, kterou jsou v těchto ohledech mnohem shovívavější, ačkoliv úroky, i doba splácení jsou s bankovními velmi srovnatelné. Stále ale nevíte, co vlastně čekat, že? Jak se v tom všem vyznat?

online nákupy

Hypotéka na koupi nemovitosti

Abyste u nebankovní společnosti získali hypotéku na koupi nemovitosti, musíte mít našetřeno alespoň 30% odhadní ceny oné nemovitosti. Nemáte-li, svět se nehroutí. Budete ale potřebovat spolužadatele, tedy někoho, kdo prokáže své příjmy jako další žadatel o hypotéku, ačkoliv j ireálně budete splácet vy, nebo alespoň někoho, kdo se zaručí svojí nemovitostí. Podobně to pak funguje i u hypotéky na stavbu domu, či hypotéky na koupi pozemku.

Bezúčelová hypotéka

Tady se jedná o vyšší úvěr, za který se zaručíte svojí nemovitostí, avšak peníze můžete použít na cokoliv, včetně vyplacení se z exekuce, konsolidaci, či refinancování. Je známý pod názvem americká hypotéka, a rovněž velmi výhodný. Dělí se na spotřebitelskou hypotéku a podnikatelskou hypotéku. Spotřebitelská hypotéka je pak určena lidem, kteří ji chtějí využít pro své osobní účely, a podnikatelská hypotéka je určena pouze k financování účelů firemních. Ta pak existuje i ve verzi Hypotéka bez registru, nebo Hypotéka bez příjmu.

kalkulačka a propiska

Parametry

Podmínky americké hypotéky u nebankovních společností jsou individuální. Sdělíte společnosti výši částky, kterou si potřebujete půjčit, a výši vašich příjmů. Společnost vám pak navrhne úvěr na míru, a je jen na vás, zda budete souhlasit. Délka splácení lze obvykle nastavit až na 30 let, u podnikatelských úvěrů dokonce až na 40, a to tak, aby výše splátek byla přijatelná právě pro vás.