Jak efektivněji pracovat v Gmailu

Mobilní aplikace Gmail je jeden z nejpopulárnějších nástrojů pro správu elektronické pošty. Kromě toho, že si v ní můžete přečíst a odesílat e-maily má i řadu užitečných nástrojů a funkcí o kterých jste možná nevěděli. Mohou však zvýšit efektivitu vaší práce, takže určitě stojí za vyzkoušení.

logo gmail

Naplánované odeslání e-mailu

Pokud si správně načasujete odeslání zprávy, může to znamenat úspěch. Ne vždy je ale možné zprávu odeslat ve správný čas. Toto řeší nástroj, který umožňuje odeslat zprávu v určité datum a čas. To může znamenat, že se zpráva zobrazí na vrchu inboxu příjemce. Před odesláním e-mailu tedy otevřete nabídku (tři tečky) a zvolit nástroj naplánované odeslání. Pak už si stačí jen zvolit den a hodinu.

Upozornění na nezodpovězenou poštu

Možná už jste někdy zažili situaci, že jste zapomněli odpovědět na důležitý e-mail. Abyste tomuto předešli, můžete si v nastavení aktivovat funkci odpovědi a nevyřízené e-maily. Po několika dnech, kdy je zpráva stále nepřečtená a už nejspíše ztracená v doručené poště vám ji aplikace přesune opět dopředu. Vy ji potom uvidíte hned po otevření aplikace.

Odkládání e-mailů

Zrovna nemáte čas odpovídat, ale bojíte se, že byste na odpověď zapomněli? Můžete tedy vyzkoušet funkci, kterou najdete opět pod nabídkou v e-mailu. Pokut zvolíte funkci odložit zpráva se vám automaticky znovu připomene ve zvolené datum a čas.
e-mailová schránka

Vyhledávání v poště

Vyhledávání v e-mailu určitě znáte. Stačí zadat jméno odesílatele, nebo třeba předmět či část zprávy. Občas se však stane, že se zprávu nepodaří najít. A prohledávat stovky e-mailů je opravdu bolestivá práce. Pokud tedy například víte, kdy zhruba byla zpráva doručena, můžete do vyhledávání napsat before / after [datum], aplikace potom zobrazí zprávy přijaté jen před / po zadaném datu.

 

Aplikace nabízí ještě celou řadu užitečných funkcí. Není možné je všechny rozebrat v rámci jednoho článku, takže stačí jen hledat a na spoustu z nich přijdete jen prostým prozkoumáváním aplikace. Na závěr je ještě nutno podotknout, že všechny tyto tipy jsou možné použít ve webové verzi.