Co se dělo v Goodwoodu 2019?


Goodwood je festival pořádaný na hrabství v Sussexu. V letošním roce se konal od 4. července do 7. července a objevily se zde nové modely značek Lexus, Ford, nebo také Mustang. Pořadatelé nejvíce nadnesli přehlídku Porsche 917 vzhledem k 50. výročí tohoto závodního auta, stoleté výročí Betleyho, nebo představení McLarenu M8D, ve kterém zemřel na tomto festivalu v roce 1970 samotný McLaren.

porsche znak

            Co jistě stojí za zmínku je představení závodu Airspeeder World Championship spolu s ukázkami stroje Airspeeder Mk. IV. Oktokoptéra dosahuje rychlosti 200 km/h a první sezóna tohoto závodu by měla probíhat již příští rok.

            Nesmí chybět ani závodní speciály, jedním z nich je natočený závod mezi Kamazu, ve kterém závodil Eduard Nikolaev, a Lamborghini, který řídil Mad Mike Whiddett. Jaký byl cíl závodu? Ples, který se na tomto festivalu konal. Jako druhý dojel však cross-country závodník, který na ples musel s velkým červeným motýlkem. Na skok přes Lamborghini je však opravdu skvělá podívaná,

            Milovníci aut jezdí na festival, aby se přišli podívat na představení aut. Například si svou premiéru zrovna na tomto místě zvolil Lexus se svým modelem LC se skládací střechou. Dále se představil i Ford GT Mk II. Vytvořen byl pro závodní tratě s upravenou aerodynamikou, hmotnostní úsporou a posílenou chladící soustavou. Kromě toho se po neúspěchu z minulého roku s Ford Mustang představila britská firma Charge Cars s novým elektrickým Mustangem, která v případě dostatečného počtu zájemců nechá vytvořit 499 kusů.
sportovní automobil viper

            Mezi úspěchy festivalu patří i překonaný rekord, který zvládl po 20 letech pokořit Volkswagen ID.R. Z původních 41,6 sekundy, které zajel McLaren MP4/13, se nakonec povedl rekord nastavit na 39,9 sekundy. Auto po neúspěšném pokusu z minulého roku proběhlo úpravou, a sice odlehčením vozu spolu s novými pneumatikami. Kromě nehody s autem Lancia Delta S4, při které však naštěstí nebyl nikdo zraněn, můžeme letošní ročník považovat za bohatý.


Posted In Nezařazené