Co rozhoduje o bydlení v celoročním mobilním domě

Nájem nebo vlastní bydlení – trh s bydlením je již tolik let tak „nešťastně“ nastaven, že prakticky brání mladým lidem v zakládání rodin, v osamostatnění se a postavení se „na vlastní nohy“. Mnozí z nich žijí s rodiči, anebo jsou nuceni platit nehorázné nájmy a vůbec neznají ten pocit bydlet ve vlastním objektu. Celoroční mobilní dům https://www.lavarohouse.cz/ je v současnosti jedním z mála řešení, jak se dopracovat k vlastnímu bydlení za přijatelnou cenu. Nevýhodou je sice financování, kdy nelze využít hypotéky, ale stále je zde možnost spotřebitelského úvěru. Mnoho rodin si vypomáhá prodejem chat a pozemků a dědictvím po prarodičích a namísto sídlištního bytu raději volí život v přírodě, na vlastním pozemku, kde odpadají další náklady spojené s užíváním bytu.

květiny na zahradě

Údržba – koupit si dvoupokojový byt v menším městě znamená investici něco kolem půl druhého milionu korun. Současně s tím však hradíte pravidelné náklady do bytového fondu, z něhož se financují opravy a výstavba výtahů, střechy, fasády, sklepů, schodiště a zábradlí, společných prostor, stoupaček a kanalizace, přípojek elektřiny, vody a plynu atd. Ne vždy je takové hospodaření transparentní a ne vždy se všichni shodnou na jednotném postupu na domovní schůzi. V mobilním domě jsou náklady na údržbu mnohem nižší a hlavně jste svými pány a rozhodujete si o svých prioritách sami.

dívka na zahradě

Honba za kariérou nebo život – možná si vybavíte známou skladbu od hudební skupiny Opus s názvem „Live is Life“. V roce 1985 na turné po Československu slavila obrovský úspěch a již tehdy se lidem snažila naznačit, že život je žití, nikoli boj s větrnými mlýny a honba za kariérou. Pocit štěstí z vlastní existence, z tvorby podle vlastních tužeb a přání, kdy děláme opravdu to, co nás baví, a jsme naplněni štěstím, je to pravé, po čem každý touží. A tomu se městský život čím dál více vzdaluje, pravé hodnoty jsou nahrazovány pozlátkem, sociálními sítěmi, výpočetní technikou, mobily, a televizí. Mnohdy ani nemáme čas a dost energie k tomu projít se v parku a užít si kvetoucí rostliny. Mobilní dřevostavba je jednou z možností, jak to napravit a začít konečně žít – blíže přírodě a více v poklidu.

2.5/5 - (2 votes)