Co je to štěstí?


Jak moc jsme v dnešní době závislí na materiálních předmětech a co pro nás znamenají abstraktní pojmy jako přátelství, spokojenost anebo cokoli jiného, co je považováno za „hodnotu“? Dnešní doba je zvláštní tím, jak jednoduše se můžeme dostat k různým novým věcem, které nás lákají a aspoň na malou chvíli nás uspokojí a udělají šťastnými. Obzvlášť dnes v době různých sociálních sítí, kde jsou prezentovány právě hmotné předměty, jelikož abstraktní pojmy se zde ani lehce předat nedají, se zdá, jako by tyto předměty určovaly naši identitu a hodnotu. Vypadá to, jako by ten, kdo nevlastní nemodernější a „nejestetičtější“ oblečení, ozdoby nebo nábytek, ani nemohl být kompletně šťastný.

sklad zboží

Podle statistik se ukazuje, že více jak polovina mladých lidí by ráda pracovala jako influenceři, jelikož jejich život jim připadá, na rozdíl od jejich vlastního, jako zajímavý a příjemný. Negativní dopady tohoto způsobu života jsou ale mnohem výraznější a v poměru k benefitu jsou naprosto převažující. Lidé, kteří se nenechali ovlivnit dnešní dobou a jsou aspoň trochu emocionálně vyspělí, jsou schopni vytvářet si hluboké a kvalitní vztahy s ostatními lidmi, což je to, co má opravdovou hodnotu. Tito lidé mají nejlépe našlápnuto k tomu být i v budoucnu šťastní a předávat tuto radost ze života i lidem okolo sebe.

balíky na páse

Jsou řádně zakotveni ve svém životě, což vede k tomu, že pokud je potká nějaká nepříjemnost nebo těžkosti mají mnohem více schopností a potenciálu toto období bez následků překonat. Navíc, kvůli našemu materiálnímu způsobu života trpí celá příroda, kdy se z jednoho kontinentu na druhý převáží obrovské kontejnery se zbožím nebo přepravky na maso s víkem. V dnešní době, kdy je svět naprosto provázaný a vlastně velmi malý je složité zříci se všeho příjemného, co se nabízí. Ale měli bychom se naučit toto ovládat a nebýt jen otroky.