Zase ta politika

Dokážete si představit, jak by fungoval stát, který by si nefinancoval svůj chod ? Ano, přesně tak daný stát by nemohl za žádnou cenu fungovat, protože chod daného státu se financovat prostě musí. A jak jistě víte, aby daný stát fungoval v pohodě a lidé v daném státě nežili v naprostém chaosu, vždy se musí vytvořit tzv. státní rozpočet, ve které se nacházejí veškeré příjmy a výdaje daného státu. Pokud se v daném státě nachází normální a zodpovědná vláda neboli politici je takovýto rozpočet přebytkový nebo alespoň dostatečný, nikoliv však mínusový.

VSD ČR

Jenže jak jistě každému dojde do těchto států, ten náš už dlouhodobě bohužel nepatří, ale proč ? protože naše vláda a naši politici rozmýšlely vždy takovým stylem, že rozpočet naší země vždy skončil v mínusu a v době pandemie je to dokonce ještě horší. Například v roce 2021 nám naše „rozumná “ vláda schválila rozpočet na rok 2022 ve výši cca 390 miliard korun. a to pro nás znamená pouze jediné, a to že pokud chtějí takhle pokračovat i nadále tak nakonec bude náš rozpočet v mínusu všech mínusů. A co z toho vypovídá ? no přece to, že naše rozumná ministryně financí Schillerová nám tím oznamuje a naznačuje, že náš stát spotřebuje naprosto všechny naše příjmy, a tudíž budou potřebovat minimálně trojnásobek ceny uvedené výše.

útěk před dluhem

Takže když si to rozebereme v přepočtu tak příští rok nám to zaručuje to že každý náš občan bude v příštím roce zadlužen minimálně cca 40 tisíc korun. A to jak vám jistě může dojít se nikomu ale absolutně nikomu z našich občanů nebude líbit protože tento dluh budeme splácet penězi které utratíte za jídlo, naftu a podobně. Naše vláda si myslí že občanům této země bude lépe když zvýší daně a ostatní výdaje ale opět si to myslí pouze naše vláda. naši politici se prostě řídí heslem Nerozčilovat se nedělat si vrásky na čele a utratit co nejvíce peněz aby jsme co nejvíce zadlužili naši kdysi dávno krásnou zemi. A my jakožto občané jim na to odpovíme pouze zvednutým prostředníčkem. A co z toho plyne ? tak nám to spočítali Nebankovní hypotéka a opět bez našeho vědomí.