Práce SEO

Co to vlastně znamená? Je to zkratka z anglického Search Engine Optimization. Česky vyjádřeno optimalizace webu.

Co to všechno obnáší a jak to funguje? To je hodně složitá věcička a její fungování není možné dopodrobna rozebrat. Takže odborníkům budou při dalším čtení článku vstávat vlasy hrůzou na hlavě, ale já vysvětlím věc skutečně stručně a tak, aby to pochopil kdokoli, tedy i člověk neznalý IT technologií a věcí, které k nim patří.

Vyhledávání v notebooku

Tedy, SEO je soubor technik, příkazů a rad, které jsou určeny prohlížeči. Ten, pokud je shledá v pořádku pak podle nich určuje pozici daného webu ve výsledcích vyhledávání.

Takže takto je to skutečně velmi stručně. Vyhledávač totiž vysílá své špiony, aby weby zkoumali a přinášeli zprávy. Tito špioni se nazývají boti. Také je najdete pod názvem crawlers. Mohou být na straně dobra, ale i na straně druhé. Je jasné, že vyhledávač používá ty hodné. Tito špioni nejsou vysílání pravidelně, ale v různých časových intervalech. Přinesené informace pak prohlížeč zanalyzuje a zaindexuje. Výsledek jeho práce již známe. Nu, a aby byl výsledek co nejlepší, to je práce SEO konzultanta.

Pozor, není to zase tak jednoduché, jak to vypadá. Je třeba vědět pro který vyhledávač se SEO provádí, protože je jich více. Jen tak všeobecně můžeme říci, že existují postupy pro Google, ale mohou být například i pro cenový vyhledávač, nebo celkově jiný. Například Bing, Yahoo a spousta dalších.

Yahoo vyhledávač

Nuže, je proto nutno vědět co bude optimalizováno a pro koho. SEO Praha má lidi na všechny případy a nemůže je absolutně nic zaskočit. Je zde tým zkušených SEO konzultantů, kteří jsou ochotni pomoci a pro zákazníka optimalizaci celého webu udělat. Stačí se s nimi spojit a ihned začít spolupráci. Je třeba pamatovat na to, že výsledek nebývá patrný ihned, ale až po nějakém čase. Proto si pospěšte, máte nejvyšší čas.